Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Dondurma ve Tatlı Markası Zeynel Bayilik Veriyor

Dondurma ve tatlı markası Zeynel, yeni girişimciler arıyor. Metrekare başına bin ile bin 500 Euro yatırım gerektiren bir Zeynel şubesi için aylık belirlenen ciro hedefi ise minimum 80 bin TL.

zeynelDondurma ve tatlı konseptiyle hizmet veren Zeynel, franchising vermeye başladı. Zeynel, 1925 yılında Makedonyalı dondurma ustası Zeynel Bölükbaşı tarafından kurulmuş. Zeynel Usta’nın süt, şeker, salep, yumurta ile yaptığı dondurmayı sandalda satarak başladığı işi zamanla oğulları şirketleştirerek geliştirmiş.

İlk şube İstanbul’da Boğaz kıyısında Istinye’de açılmış. Üçüncü kuşağın devreye girmesinin ardından Moda, Yeniköy, Caddebostan ve Çiftehavuzlar şubeleri de açılmış. Ancak büyümeyle birlikte lezzetin aynı standartta kalmayacağı endişesiyle büyüme konusunda biraz çekimser kalınmış. Bu düşünceyi Moda’da oturan annesini ziyaret ettiği sırada Zeynel’in kazandibini tadan ve her gelişinde kilolarca kazandibi alarak Ankara’ya dönen Nizameddin iren değiştirmiş. O dönem Ankara’nın en büyük süt ve süt ürünleri markası BirTat’ın kurucularından olan iren, Zeynel’in bir şubesini de Ankara’da açma teklifinde bulunmuş. 1999 yılında iren markaya ortak olmuş. Ankara’daki ilk şube de Tunus Caddesi’nde açılmış. Markanın büyümesi de bu ortaklıkla olmuş.

ÖNCELİK İSTANBUL VE ANKARA

Yılda ortalama 2.5 milyon adet sütlü tatlı, 30 ton dondurma, 25 ton börek üretimi gerçekleştiriliyor. Zeynel’in bugün İstanbul’da üç ve Ankara’da 17 olmak üzere toplam 20 şubesi bulunuyor. 2013 yılında İstanbul’da beş yeni şube hedeflediklerini söyleyen Gürdal Bölükbaşı, “ilkini Nişantaşı’nda açtık. Önümüzdeki 5 yıl içinde İstanbul’da 20 yeni şube hedefliyoruz” diyor.

Franchising ile büyümeyi hedeflediklerini belirten Nizameddin iren, İstanbul ve Ankara’ya öncelikli olarak franchising vereceklerini ifade ediyor. İstanbul ve Ankara’da 10’a yakın franchise vereceklerini söyleyen iren, uzun vadede ise yurt dışında büyümeye odaklanacaklarını sözlerine ekliyor.

80 BİN TL CİRO HEDEFİ

Bir Zeynel şubesi için yapılması gereken yatırım metrekare başına bin ile bin 500 Euro aralığında değişiyor. Franchising için aylık belirlenen ciro hedefi ise minimum 80 bin TL. Kâr marjının yüzde 15 olduğu ifade ediliyor. Gürdal Bölükbaşı, franchise’a sağladıkları destekleri ise şöyle anlatıyor:

“Kalitemizi ve farkımızı sağlayan deneyimlerimizi el kitabı halinde veriyoruz. Mekanın açılışından önce ve sonra yöneticilerinizi ve diğer personelinizi eğitiyoruz. Sürekli ve düzenli denetimle, www.myfikirler.com kalitenin her zaman yüksek kalmasını sağlıyoruz. Güçlü tedarikçilerle çalışarak kalitemizi sürekli kılıp, sorunları kaynağında çözüyoruz. Hem gıda ürünlerinin, hem de hazır içeceklerin pratik sunumları ile daha az personele ihtiyaç duyuluyor.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul ve Ankara’ya öncelik veriliyor.

İlk sermaye: Metrekare başına bin ile bin 500 Euro arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık minimum 80 bin TL. Kâr marjı: Yüzde 15.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek girişimciler aranıyor.

Başvuru için: gunduzzorlu@zeynel cilli.com ya da 0312 267 57 78

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu