Eğitim Bayilikleri

İstanbul Lisan Merkezi, franchising veriyor

Lisan merkezi açmak için bayilik alabilirsiniz. Pekçok dilde eğitim veren İstanbul Lisan Merkezi girişimcilere bayilikler vererek iş kurmalarını sağlıyor.

Dil okulu açabilirsiniz

İngilizce eğitimin yanı sıra Almanca, Yunanca, Arapça gibi pek çok dilde eğitim veren İstanbul Lisan Merkezi, franchising veriyor. Franchise giriş bedeli alınmıyor. Bir şubede aylık 500 bin TL brüt ciro yapılabileceği ifade ediliyor.

İstanbul Lisan Merkezi Genel Müdürü ve Eğitimci Osman Eroğlu, 1980’li yıllardan bu yana İngilizce öğretmenliği yapıyor. Okullarda yabancı dil eğitiminin çok az olduğu 80’li yıllarda kendi imkânlarıyla İngiltere’ye giden Eroğlu, yurt dışında dil eğitiminin pahalı olduğunu görünce oradaki eğitmenleri buraya getirmeye karar verdi. 1982 yılında İstanbul Lisan Merkezi’ni devraldı.

Bakırköy, Mecidiyeköy, Kadıköy ve Beşiktaş’taki dört şubede 50 bini aşkın öğrenci yetiştirdi. Özel dersler ve 10-12 kişilik sınıflarda İngilizce’nin yanı sıra Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Yunanca, Arapça ve Çince gibi dillerde eğitim programları yabancı eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor.

İstanbul Lisan Merkezi aynı zamanda TOEFL ve TELC (Avrupa Dil Sertifikalan) yetkili sınav merkezi. Merkezde, 2012 yılında konfigüre edilmiş yeni nesil bilgisayarlar, LCD monitörler, ses kulaklıkları, ses engelleyen izolasyon kulaklıkları, adayların kullanımına özel anahtarlı dolaplar mevcut.

KNOW HOW’l AKTARACAK

İstanbul Lisan Merkezi’nin şu anda sadece İstanbul’da olduğunu ancak franchising vererek büyük şehirlerde ve özellikle üniversite şehirlerinde olmayı hedeflediklerini söyleyen Osman Eroğlu, Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Kayseri ve Eskişehir’e öncelik verdiklerini belirtiyor.

Franchise vererek, İstanbul ve diğer şehirlerde daha çok öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Eroğlu, “Öğrencilerimiz kaçırdıkları dersleri, internet üzerinden izleyebiliyor. Kendi seviyelerine uygun dersi, başka bir şubedeki hocanın anlatımı ile dinleyebiliyor. Otuz yıllık eğitimcilik ve işletmecilik bilgimizi franchise alan yatırımcılara aktaracağız” diyor.

Kurulacak dil okulu, seçilen lokasyona ve derslik sayısına göre 50 bin ile 200 bin dolar arasında bir yatırım bedeli gerektiriyor.

GİRİŞ BEDELİ ALINMIYOR

Franchise giriş bedeli alınmıyor. Hedeflerinin İstanbul Lisan Merkezi’nin ülke çapında bir marka haline gelmesi olduğunu söyleyen Eroğlu, yatırımcıdan aylık bin TL’lik bir know how bedeli talep ettiklerini kaydediyor. Kurulacak dil okulları eğitim materyallerini İstanbul Lisan Merkezi’nden satın alıyor. Sekiz sınıflı bir dil okulu, ayda 500 bin TL brüt ciro yapabiliyor. Kar marjı ise yüzde 30 civarında.

Eroğlu, franchise’larda aradıkları özellikleri, “Eğitimci ya da işletmeci olmalarıdır. Eğitim felsefemizi paylaşacak yatırımcılara öncelik vereceğiz. Lokasyon olarak, kaliteli semtlerde, ulaşımı kolay ve merkezi noktalar tercih edilmeli” şeklinde açıklıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Kayseri ve Eskişehir’e öncelik veriliyor.

İlk sermaye: Lokasyona göre 50 bin ile 200 bin dolar arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık brüt 500 bin

TL Kâr marjı: Yüzde 30 civarında

Bayilerde aranan özellik: Eğitimci ya da işletmeci olmaları.

Başvuru için: 0212 57182 84 ya da 0212 57182 94

Pronto Italia Dil Okulu Bayiliği Veriyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu