Kozmetik Bayilikleri

Kozmetik Bayiliği Veren Firmalar

Pagi, Flormar, Soapville, Florame Kozmetik gibi öncü markalar AVM’lerde, caddelerde birbiri ardına yeni mağazalar açıyor. Aralarında franchise verenler de var. İşte franchisingbayilik koşulları, yatırım şartları.BİR dönem genelde eczane köşelerinde ya da çok kadı mağazaların giriş katlarında kendine yer bulabilen kozmetik reyonları şimdi gösterişli mağazalarla yeni bir döneme adım atıyor. Artık alışveriş merkezlerinin (AVM) prestijli bölümlerinde ya da şehirlerin işlek caddelerinde birbiri ardına açılan kozmetik mağazalarına rastlamak mümkün. Bunun nedeni, Türkiye’de kişisel bakım ürünlerine talebin her geçen gün artması.

kozmetik sektoru

Perakende sektörünün en hareketli alanlarından biri olan kozmetik perakendesi son yıllarda hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. Kişisel bakım ve güzellik ürünlerine olan talep artışından cesaret alan kozmetik şirketleri, hem franchise yoluyla hem de kendi mağazalarını açarak hızla yaygınlaşıyor. Türkiye deki potansiyeli gören yabancı markaların da yatırım yaptığı bu alanda, 20’nin üzerinde şirketin 2 bine yakın mağazası bulunuyor. Önümüzdeki bir yılda bu şirketlerin yaklaşık 600 yeni mağaza açması bekleniyor. Bu mağazaların 2 bin 500’e yakın kişiye istihdam sağlayacağı tahmin ediliyor. Sektör ayrıca girişimcilere de yatırım fırsatları sunuyor.

İşte kozmetik pazarında faaliyet gösteren ve kendi markalarıyla mağazalar açan şirketlerin yeni hedef ve stratejileri…

FL0RMAR
Bir yılda 135 mağaza açacak

1970 yılından beri kozmetik sektöründe yer alan Flormar’ın 2015 sonu itibariyle dünyanın farklı ülkelerinde toplam 650 mağazası vardı. 2017 yılı sonuna kadar bu mağazalara Türkiye’de 35, dünyada ise 100 tane eklenmesi planlanıyor..

BAYİLİK KOŞULLARI

Türkiye’de peşin olarak giriş bedeli almıyor. Başa baş kâr noktasının geçilmesi durumunda cironun belli biryüzdesi olmak üzere komisyon (royalty fee) almayı tercih ediyor. Benzer bir yaklaşım yurtdışı operasyonlarında da uygulanıyor.

Telefon: 0262 751 03 33
E-posta: info@flormar.com
Web: flormar.com

FLORAME
Fransa’dan ithal ediliyor

Yaklaşık 20 yıldır organik kozmetik alanında faaliyet gösteren Fransız markası Florame. 2010‘da Alda Dış Ticaret distribütörlüğünde Türkiye pazarına girmişti. İşe organik esansiyel yağ üretimiyle başlayan Florame. daha sonra organik kozmetik ürünlerini de bünyesine ekledi. Halen aromaterapi ürünleri, kadınlar ve erkekler için yüz ve vücut bakım ürünleri, şampuanlar, duş jelleri. deodorantlar, vücut losyonları, bakım ürünleri, çiçek suları, organik bitkisel yağlar, sabunlar ve parfümlerden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Florame’ın ürünlerinin tümü organik sertifikalı. Ürünlerini Türkiye genelinde piyasaya sunmaya hazırlanan şirket, bu doğrultuda bayilikler verecek.

TeLefon: 0212 670 33 03
Web: florame.com.tr

Soapville franchise şubesi açmak

El yapımı bitkisel sabun, el yapımı mum, tütsü, bitkisel yağ… Bu ve benzeri ürünleri üreten Bursa merkezli Soapville, 2009’da kuruldu. Şirket, bu yıl 1′i kendisinin isleteceği, 3′ü de franchise şeklinde olmak üzere 4 yeni mağaza açacak. Franchise şubeler İstanbul’da açılacak. Şirket tarafından işletilecek mağaza ise Bursa’da hizmete girecek.

Soapville. franchise giriş bedeli talep etmiyor. Bir mağazanın yatırım tutarı metrekare başına 750 ile bin TL arasında değişiyor. Bu rakama ürün ve dekorasyon masrafları dahil. Mağaza büyüklüğü ise 30-100 metrekare arasında değişiyor.

Soapville, mağazanın yanı sıra dört farklı konseptte kiosk’lar da açıyor. Bunların yatırım tutarı ise 300 ile 20 bin TL arasında değişiyor. Soapville mağazalarında her biri kendi içerisinde en az 5-6 alt gruba ayrılan 5 farklı ürün grubu bulunuyor.

Toplam ürün çeşidi ise 800‘e yaklaşıyor. Soapville’nin büyüme planları sadece mağaza açmakla sınırlı değil. Şirket, bu yıl iki yeni markasını daha piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Telefon: 0224 225 55 66
E-posta: info@soap-ville.com
Web: soap-ville.com

DOĞACI SABUN
Almanlara kayısı sabunu satıyor

Malatya merkezli Doğacı Sabun, doğal içerikli farklı ürünler geliştirmek için Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Nitekim bu çalışmalar sonucunda kayısı çekirdeği yağı üretmiş. Ardındım bu yağı kullanarak kayısı sabunu üretimine de başlamış. Bu ve benzeri çalışmalar sonucunda şirketin ürün çeşidi 16′a yükselmiş. Kayısı kremi, kayısı meyve çayı, hediyelik kayısı şeklinde sabunlar, kayısı güzellik seti, kayısı yağlı makyaj temizleme mendili, zeytinyağlı sabun tozu ve kil bunlardan ilk akla gelenler…

Doğacı Doğal Kozmetik Ürünleri’nin sahibi Murat Özden, 2010 da 80 ton kayısı kremi 100 ton sabun ve 60 ton kayısı yağı ürettiklerini söylüyor.
Bu üretimin büyük bir bölümü iç pazarda satılıyor. Özden “İhracata da başladık. Almanya’ya kayısı sabunu ve kremi satıyoruz. Malezya, Irak ve KKTC’ye de ihracatımız var. Malezya’dan en çok kayısı yağlı makyaj kremlerine talep var” diyor.

Doğacı Sabun un halen Ankara. İstanbul ve İzmir’de bayileri var. Diğer illerde de bayilikler verilecek. Bayilik yatırım tutarı 30 bin TL civarında. Doğacı Sabun, ihracat yaptığı ülke sayısını artırmayı planlıyor.

Telefon: 0422 238 27 49
E-posta: info@dogacisabun.com.tr
Web: dogacisabun.com.tr

Pn Parfume Bayilik

Firma İsmi : PN PARFUME
Bayilik Kategorisi : KALİTELİ + UCUZ AÇIK PARFÜM BAYİLİĞİ
Kuruluş Yılı : 2002
Şube Sayısı : 30
Firma Tanıtım : PnParfume; Yüksek kaliteyi uygun fiyatlara sunarak, çok yüksek fiyatlara satılan parfümleri alabilen küçük bir kesimin değil. Büyük kitlelerinde güzel kokma isteğine cevap verebilmek için kurulan pn parfume bir pien parfume kuruluşu ve alt markasıdır.

10 yılı aşkın bilgi, birikim ve tecrübemiz ve sadece parfüm üretiminde uzmanlaştığımız silivri’de bulunan üretim tesisimizde sağlık bakanlığının zorunlu kılmış olduğu üretim standartları ve denetimi altında parfüm üretimimiz gerçekleşmektedir. Aynı zamanda pn parfume ; ab normlarında ve “ıfra” ‘internatıonal fragrance associatıon’ ve “rıfm” ‘research ınstıtute for fragrance meterials’ standartlarına uygun hammadeleri seçerek yüksek kalitede ürettiğimiz parfümlerimizi uygun fiyata sizlere sunmaktadır.

Bayilik Şartları : PN Parfume’ nin onaylayacağı bir il , İlçe yada AVM’de (Franchising) bayilik almak mümkün. Bayilik çalışmalarında bazı kriterleri dikkate alan firmamız, özellikle, mağazanın konumun önemine dikkat ediyor ve yer seçiminde yönlendirici oluyor. Şartlarımız arasında PN Parfume mimari konseptinin değiştirilmeden uygulanması, mağazanın işlek ve popüler bir cadde üzerinde olması, en az 10 m2’ile 30 m2 lik bir alan bulunması, cephesinin makul bir şekilde açık bulunması, fark edilebilir bir noktada olması, dekora sadık kalınması, PN Parfume ait tüm ürün çeşitlerinin bulundurulması ve başka ürün satılmaması gibi şartlar yer almaktadır.

Ürün çeşidinin tamamının bulundurulmasını gerektirmektedir. Satışta zorunlu herhangi bir kota uygulamamız ve en az sipariş gibi zorunlu bir yaptırımımız bulunmamaktadır.

Bayilik ile ilgili Desteklerimiz : Magaza açılış sürecinde Tabelalar, görseller ve satışı destekleyici ürünler gibi bi takım ürünleri firmamız bayilerine ücretsiz hediye etmekte ve siz yatırımcılarla birlikte taşın altına elini koymaktadır.

Bayilik Yatırım Maliyeti ve Ortalama Kar Marjı : Dekarasyon + Ürün (3000 adet 55cc parfüm) ortalama yatırım maliyeti 15.000 TL ile 20.000 TL arasında olmaktadır. PN Parfume bayilerinden Franchising sistemine giriş bedeli , satılan üründen kar marjı ve reklam desteği gibi ödemeler talep ETMEMEKTEDİR. ORTALAMA KAR MARJI %100

Bayilik için ek şartlarınız : Kozmetik sektörünün kriz ortamında bile etkilenmemesi siz yatırımcılar açısından önemli bir faktördür. Bir çok sektör iç ve dış rekabet koşulları , indirim yada kampanya dönemlerinin belirsizliği nedeniyle zor şartarda çalışmaktayken PN Parfume gerek yatırım maliyetleri gerek karlılık oranları ve yaptığınız yatırımın geri dönüşünü diğer sektörlerde yapılan yatırımlar ile de kıyaslayınca bu alanda PN Parfume’den franchising almanız doğru olacaktır.

PN Parfume’nin Franchising sisteminde bütün enerjinizi magazaya ayırmadan diğer işlerinizlede ilgilenebilirsiniz. Ürün peşinde koşmak, o parfüm satarmı , bu parfüm kokarmı diye düşünmek ve binlerce ürün stok takibi yapmak zorunda kalmıyorsunuz. :Bu anlamda PN Parfume belirli bir marka değeri oluşmuş, kurumsal alt yapısı tamamlanmış, lojistik desteği tam ve eskizsiz belirli bir sistem ile 10 yılı aşkın sektör ve perakende tecrübesi ile çalışan bir firmadır.

YATIRIMCI ADAYLARINDA ARADIĞIMIZ ÖZELLİKLER

Öncelikle girişimcilerin bu sektörde iş yapmaya heyecan ve istekli olmaları gerekmektedir. Günümüz mağazacılık anlayışına uygun hareket etmeleri, mağazada PN Parfume nin ürünlerinden başka ürün bulundurmaması ve ürettiğimiz tüm ürünlerden bulundurmaları gerekmektedir. Bayi adaylarının bu şekilde bir çalışma sistemine hazır olması, dekorumuza sadık kalması ve magaza için uygun lokasyonda olmaları gibi şartların yanı sıra PN Parfume magaza yatırımı yapabilmek için gereken finansal koşullara sahip olmaları gerekmektedir.

İletişim Bilgileri

İlgili Kişi : HAKAN YILAN
Telefon : 0542 333 91 42
Web : www.pnparfume.com
E-posta : hakan@pienparfume.com.tr
Adres : YENİ SANAYİ SİTESİ E-BLOK NO:8 SİLİVRİ – İSTANBUL1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler

9 Yorum

 1. iş ek gelir kozmetik ürünleri doğal sağlık ve güzellik ürünleri
  oriflame üyelik basvurusu

  Menu
  Para Kazanın

  Oriflame FırsatıPara Kazanın
  PARA KAZANIN

  Ekstra para kazanarak kendi gerçek işinizi kurun. Ne kadar ilerleyeceğinize ve nasıl bir yaşam tarzı elde etmek istediğinize siz karar verin. Dünya çapında düzenlenen konferanslar, güzellik eğitimleri ve ödül kazanma fırsatları sizin için var. Kolay bir adımla Oriflame’e katılarak başlayabilirsiniz.

  Kendi başarılı işini kurmayı hayal ediyor musunuz?

  Arkadaşlarınıza ve ailenize daha fazla vakit ayırarak gelir elde etmeyi hayal ediyor musunuz? Özgür, lüks, ödüllerle dolu profesyonel bir yaşam tarzına sahip olma arzun var mı? Yüksek bir kariyer inşa edebilmeniz için ekstra para kazanmaya başlayarak işinizi ne kadar ileri götürebileceğinize ve nasıl bir yaşam tarzı istediğinize siz karar verin. Hepsi sadece basit bir adımla başlıyor; Oriflame’e katılarak!.

  Oriflame ile para kazanmanın 2 yolu vardır!

  Oriflame Ürünlerini Satmak

  Eğer satmaktan hoşlanıyorsanız, müşterilerinizden topladığınız siparişler üzerinden kar ederek kazancınızı artırabilirsiniz. Her ay Oriflame size İsveç’te oluşturulan en yeni güzellik ürünlerinin bulunduğu yeni bir katalog sunmaktadır – bu da kataloğu göstererek satışınızı kolaylaştırmaktadır.

  Başkalarını bu başarıya katılmaya davet ederek daha fazla para kazanın

  Başkalarını Oriflame’e katılmaları için davet ederek kendi ekibinizi oluşturun. Sadece gelirinizi daha çok arttırmak değil aynı zamanda Oriflame Akademi eğitimlerine katılarak güzellik, iş ve yönetim becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Oriflame Güzellik Danışmanınız kendi ekibinizi kurma yolunda size yardım edecektir. Ekibiniz ile güzellik uzmanlığınızla ilgili bilgilerinizi paylaşarak kendi hayallerinizi gerçekleştirme yolunda ilerlediğiniz gibi onların da hayallerini gerçekleştirmeleri için yardımcı olacaksınız.

  Ekibiniz büyüdükçe ve başarılı oldukça kazancınız da büyümektedir.

  Sizi her aşamada destekliyoruz – Oriflame Akademisi

  Oriflame ve Liderleri, sizi her aşamada desteklemek için size çeşitli çalışma materyalleri ve eğitimleri sunmaktadır. En son teknolojilerle sizi başarı ile donatmak için online aplikasyonlara, araçlara ve e-eğitime sahip olacaksınız. Bunlar sizi her zaman ve her yerde online olarak siparişlerinizi vermenize ve başkalarını davet etmeye, kayıt etmeye olanak sağlamaktadır. Oriflame Akademi eğitimlerine ve etkinliklerine katılarak eşsiz güzellik ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak ve nasıl para kazanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

  Oriflame ile kendi işinizi online olarak yapabilmeniz için önde gelen online iş araçlarına ve aplikasyonlarına ulaşabileceksiniz.

  Oriflame fırsatları ile hayallerinize kolayca ulaşmak için küçük yatırımlar yaparak, risksiz, olağanüstü ödüllere sahip olabilirsiniz.

 2. Merhabalar
  Mevcut magazasi olanlar
  Kozmetikte yeni olan firmamizin
  Vucut losyon sprey oda kokulari vb.
  urunler mevcut.paket alıs minumum 7000bin tl dir.
  Ayrıntılı bilgiler gorusulur.05448805080

 3. Mobil chat cep chat wap chat sohbet wap chat sohbet tablet chat sohbet pc chat sohbet android chat sohbet

 4. oriflameuyeol.com , oriflame uye ol , oriflame uzerinden para kazan , evden para kazanmak , katolog uzerinden para kazan , evden para kazanma yollari .

 5. Hayallerinize doğru bir adım atın, Oriflame’e şimdi katılın!

  Tüm dünyada milyonlarca başarılı insan Oriflame iş fırsatı ile harika görünüyor, para kazanıyor ve keyifli vakit geçiriyor. Siz de Oriflame iş fırsatı ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz! Oriflame’in güzellik ve fırsatlarla dolu dünyasını keşfetmek için şimdi Oriflame’e katılın!

 6. merhabalar sitemi yolluyorum size,şirketimizin ürünlerini ve iş modelimizi anlatan
  videolarımız var.yaklaşık 2 saat sürer.Dikkatlice inceleyiniz.
  Detaylar için sitede bulunan irtibat numaramdan ulaşabilirsiniz.

 7. mobilchatci.insanları ve çevrelerinde yaşayan çalışan ya da okuyan diğer insanlarla mobil chat sohbet veya bilgisayardan chatle buluşturan sosyal topluluk portal sitesidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu