Bayilik ve Franchise

Tasarım Ürünleri Dükkanı Açmak İsteyenlere Biggshop Bayiliği

Tasarım ürünleri satabilirsiniz

Tasarım ürünleri dükkanı açmak; Valizden şemsiyeye, saatten termosa kadar uzanan geniş yelpazede tasarım ürünler sunan Biggshop, Türkiye geneline franchising veriyor. 2013 yılının sonuna kadar toplam 25 mağazaya ulaşması planlanan Biggshop için metrekare başına 250 dolar yatırım yapılması gerekiyor.

Tasarım ürünleri dükkanı açmak
Tasarım ürünleri dükkanı açmak

Tasanın ürünlere olan ilgi artıyor. Artık hayatımızın her alanında daha orijinal objeler, eşyalara ilgi duyuyoruz. Biggshop da bu tarz ürünler satan bir mağaza. Bu mağazada kişinin yaşam stiline uygun olarak kullanışlı ürünler ve aksesuarlar bulunuyor. Valizden şemsiyeye, saatten termosa kadar www.biggshop.com adresinde de satışa sunuluyor.

Biggshop, kendi işyerini açmak isteyen yatırımcılara bir iş modeli olanağı yaratıyor. E-ticaret modülü sayesinde her bir franchise da kendi Biggshop alan adı altında kendi önüne alışveriş sitesini açma ve fiziki olarak dükkanında o an ürün olmasa bile web sitesi üzerinden satabilme ve bundan kazanç sağlama imkanına sahip.

Bugün Mersin, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul ve İzmir’de beş şubeyle faaliyet gösterdiklerini söyleyen Biggshop Genel Müdürü Deıya Şendil, bu sayıyı yıl-sonuna kadar 10’a ulaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor. Şendil, yakında Konya, Adana, Antalya, Trabzon, Gaziantep ve Bursa’da da mağazalarının açılacağını ve 2013 yılının sonunda toplam 25 mağazaya ulaşmayı planl; larını sözlerine ekliyor.

MİNİMUM 60 M2’LİK MAĞAZA

Metrekare başına 250 dolar yatırım yapılması gerekiyor. Mağazaların ortalama büyüklüğü ise 60 ile 80 metrekare arasında değişiyor. 60 metrekarelik bir mağazanın dekorasyon dahil olmak üzere toplam yatırım miktarı yaklaşık 100 bin TL. Aylık 200 dolar ise e-ticaret modülleri kullanım lisans ücreti alınıyor. Bunun dışında herhangi bir fee ücreti alınmıyor.

Bir şubenin elde edebileceği aylık cironun şubenin yerine ve büyüklüğüne göre değiştiğini vurgulayan Şendil, “Rakam vermek çok zor. Ama doğru yerde açılan bir mağazanın yatırımının 18-24 ay içinde geri döneceğini söyleyebiliriz” diyor.

MARKA ELÇİSİ ARANIYOR

Şendil, kar marjının ise çoğu üründe yüzde 100 olduğuna dikkat çekiyor. Yatırımcıda aradıkları özellikleri ise Şendil, şöyle anlatıyor:

“En önemlisi Biggshop konseptini çok sevmeli ve Biggshop’un marka elçisi olmalı. Biz gerçekten tasarım harikası ve kullanışlı ürünler taşıyoruz ve bunları çok uygun fiyatlara satıyo-aız. Bunun tüketiciye çok iyi aktarılması gerekiyor. Bayimiz işinin başında olmalı, işini sahiplenmeli.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye geneline franchising verilecek. Trafiğin yoğun olduğu lokasyonlar uygun.
İlk sermaye: 60 metrekarelik bir mağaza için yaklaşık 100 bin TL yatırım yapılması gerekiyor.
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor. Ancak yatırımın geri dönüşünün 18 ile 24 ay arasında olduğu ifade ediliyor.
Kâr marjı: Çoğu üründe yüzde 100.
Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek ve işini sahiplenecek bayiler aranıyor.
Başvuru için:
0216 404 1133

Burcu Tuvay / Ekonomist

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. merhabalar kolay gelsin bayilik almak istiyoruz da yardımcı olabilirmisiniz bize ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu