Güncel Ekonomi Haberleri

Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Araştırması 2017

HAS GRUP YÖNETİM KURULU BAŞKANI LATİF KARAALİ
Babasının yerini aldı

Kuruluşu 1920’lere dayanan Hataylı Has Grup, Mehmet Selim Kara’nın yönetim kurulu başkanlığı döneminde ünü Türkiye sınırlarını aşan dev bir şirkete dönüştü. Mehmet Selim Kara’nın Aralık 2015’te vefatının ardından grup şirketlerinin başına geçen oğlu Latif Karaali, otomotiv, taşımacılık ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Has Grup’u büyütüyor. Rusya, Suudi Arabistan ve Yemen’de Has Tur adıyla taşımacılık yapan şirketin Türkiye’de ise Hatay, İstanbul ve İzmir’de toplam 10 şirketi bulunuyor. Has Grup, Latif Karaali döneminde cirosunu 2 milyar TL’nin üzerine taşıdı. Has Grup, 20l6’da Sixt Oto Kiralama şirketini satın alarak yeni bir sektöre adım attı. Şirketin ayrıca yurtdışına inşaat kamyonu ve çöp arabası ihracatı da başladı.

ALİ BAŞYAZICIOĞLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ALİ BAŞYAZICIOĞLU
Kayseri sınırlarını aştı

1953 yılında Kayseri’de temelleri atılan Ali Başyazıcıoğlu Holding, bugün Kayseri sınırlarını aşarak Türkiye’nin çoğu bölgesine uzanmış durumda. Holiding, gıda, tekstil, inşaat, turizm, perakende ve tarıma kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Kayseri’ye Hilton zincirini getirmek gibi öncü çalışmalarıyla öne çıkan, kurulduğu günden bugüne entegre üretim anlayışı ve yatırım odaklı yaklaşımı ile hizmet verdiği sektörlere katma değer yaratan Ali Başyazıcıoğlu, şirkette aktif olarak çalışmalarını sürdürürken önümüzdeki dönemde tarım ve inşaat yatırımları planlıyor. Kayseri denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Ali Başyazıcıoğlu, ağaçlandırma ve istihdam yaratma konusunda hassas bir isim.

YILTAS YÖNETİM KURULU BAŞKANI OSMAN YILDIRIM
Sivas’ta ilklerin altında imzası var

Osman Yıldırım, Türkiye’nin en çok göç veren kentlerinin başında gelen Sivas’ta kurduğu sanayi tesisleriyle kent ekonomisine çok önemli katkılarda bulundu. Aynı zamanda Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 16 yıldır sürdüren ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı olan Yıldırım, gayrimenkul ve lojistik alanlarında faaliyet gösteriyor. Bunun yanında Sivas’ta 15 milyon Euro yatırımla Aselsan ile ortak gece görüş ve kızılötesi mercek ve dürbün üretimine yönelik yüksek teknoloji yatırımı gerçekleştirdi. 300 milyon TLÎık yatırımla Sivas’ın ilk ve tek AVM’sini kurdu. Sivas Sıcak Çermik Kaplıca Bölgesi’nde Sivas’ın ilk kaplıca oteli ve devremülk yatırımını hayata geçirdi. Şirket 10 ülkeye ihracat da yapıyor.

BÜROTİME YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN TOSUNOĞLU
Konya’dan 50 iılkeye açıldı

Ofis mobilyasında Konya’da üretim yapan Bürotime markasının patronu olan Hüseyin Tosunoğlu, kardeşleri Mehmet ve Mevlüt Tosunoğlu ile yönettiği şirketi 50 ülkeye açmayı başardı. Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde sahip olduğu 140 bin metrekarelik tesislerinde üretim yapan ve 400 kişiye istihdam sağlayan Bürotime yurtdışında şu anlO mağazaya sahip. Hüseyin Tosunoğlu, bu yıl yurtdışında 10 mağaza daha açacaklarını söylüyor. Bugünlerde Katar’da açılacak mağaza için çalıştıklarını belirten Tosunoğlu, yurtiçinde ise 70 mağazaya sahip olduklarını ifade ediyor. Hüseyin Tosunoğlu, yaklaşık 135 milyon TL cirolu şirketin bu yıl yüzde 30 büyüme hedefiyle yoluna devam ettiğini anlatıyor.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu