Kozmetik Bayilikleri

Biota 59 Elements Kadın Girişimciden Franchise Bedeli Almıyor

Biota ilk kez kendi mağazalarını açıyor. “Biota 59 Elements” adıyla bu yıl dört mağaza açan şirket franchise sistemiyle mağaza sayısını 30’a çıkaracak. Bir mağazanın kurulum maliyeti ise 50 bin TL den başlıyor…

SON üç ay içerisinde dört yeni mağaza açarak perakende kozmetik pazarına hızlı bir giriş yapan Biota, Biota 59 Elements adıyla mağazalar açıyor. İstanbul îçerenköy Carrefour, Tepe Nautilus, Kadıköy ve Maltepe Park mağazalarını açan şirket İstanbul’da iki yeni mağaza daha açmak üzere. Biota mağazalarında makyaj, cilt bakım, vitamin, sporcu ve diyet ürünleri satılıyor.

Biota 59 Elements

KİOSK YA DA MAĞAZA

Biota 59 Elements Mağazalar Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Biota 59 Elements doğadan ve topraktan aldığı elementleri, insanlara doğal yollardan içten ve dıştan sağlık ve güzellik parolasıyla kaliteli ve uygun fiyatla sunmayı hedefliyor. Ürün gamımız; cilt bakımı, el ve vücut bakımı, saç bakımı, makyaj ürünleri, anne ve bebek serisi, vitaminler ve sporcu-diyet ürünlerinden oluşuyor. Bitkisel yağ ve çaylar da yakın bir zamanda ürün port föyümüze yer alacak kategoriler arasında” diyor. Şirket yıl sonuna kadar mağaza sayısını 10’a çıkarmayı hedefliyor. Yeni açılacak mağazalar için İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyükşehirlere öncelik verilecek. Acemoğlu, önümüzdeki üç yılda mağaza sayısını 30’a çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor.

FRANCHİSE VERİYOR

Biota 59 Elements mağazaları franchising sistemiyle açılacak. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapan şirket, bu doğrultuda kadın girişimcilerden franchise bedeli almayacak.

Mağaza ya da kiosk konsepti girişimcilere anahtar teslim sunuluyor. Kiosk modelinin tahmini maliyetleri 20-25 bin TL arasında değişiyor. Mağaza maliyetleri ise metrekare sine göre 50-80 bin TL arasında değişiyor.

Acemoğlu, “Ünlü makyaj artistleri ile çalışıyoruz ve tüketicilere makyaj eğitimleri veriyoruz. Makyajın yanı sıra cilt bakım, vita-min-diyet ürünlerine ait ürün ve satış eğitimlerini de sağlıyoruz. Ürün, tedarikçi ve müşteri bilgileri ile çalışabilen, veri üzerinde anlık karar alınabilecek şekilde enformasyona dönüştürüp erişime sunan, A’dan Z’ye tüm iş süreçlerini aynı platform üzerinde entegre bir şekilde yöneten Nebim ERP yazılımı üzerinden çalışıyoruz. Stok ve kasa perakende sistemi için çalıştığımız Nebim sistemi, bayilerimizi de, kapsıyor” diyor.

Biota’mn şubeleşme planları sadece yurtiçiyle sınırlı değil. Şirket yurtdışında katıldığı fuarlarda özellikle Körfez ülkeleri, İran, Azerbaycan Hindistan’dan master franchise talepleri alıyor. Yurtdışında ise ilk Biota mağazasının 2017’de açılması hedefleniyor.

Bitkisel içerikli ürünler geliştiriyor

2002’de kurulan Biota Laboratuvarları sağlık ve güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli bitkisel çözümler sunan ürünler üretiyor. Şirket Bioxcin, Bioder, Bioblas, Biomen, Restorex, Nutraxin, Speed&Strong ve Solfasol, SoftBMİld Baby markalarına sahip. Biota’nın ürünleri 38 ülkede satılıyor. ABD, Almanya, Polonya ve Brezilya’da ofisleri bulunuyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: 0216 643 00 00
email: franchise@biotalab.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu