Gıda ve Restoran Bayilikleri

Cafe Bar Restoran İşletmeciliği

CAFÉ HOME STORE
Bayiliklerle yayılacak

Home Store markası 1986’da Levent Penso tarafından kuruldu. Önceleri ev ve dekorasyon markası olarak yola çıkıldı. Daha sonra 1994’te hazır giyim, perakende alanında hizmet vermeye başladı. 2008’de de Acar Grup bünyesine katıldı. Café Home Store, hazır giyim mağazasında kafe açan Türkiye’deki ilk işletmelerden biri.

Café Home Store Koordinatörü Murat Acar, bir mekanın başarısındaki en önemli etkenlerden birinin ekip ruhu olduğunu belirtiyor. Acar, “Bir ekipte, enerjisini ruhunu ortaya koyan insanlar olduğunda mekanın başarısı da arkasından geliyor” diyor. Ekibin eğitimlerini ön planda tuttuklarını da anlatan Acar şunları söylüyor:

“Mönü konusunda mevsimsel değişiklikler yaparken bile ekip halinde karar veriyoruz. Müşteri geri bildirimlerini analiz ediyor, kendi istatistiklerimiz doğrultusunda beyin fırtınası yapıyoruz. Dünya trendlerini takip ederek Türkiye’ye uyum sağlayacak lezzetler üzerine araştırmalar yapıyoruz.”

Murat Acar’a göre başarıdaki bir diğer etken de lokasyon. Bu nedenle Café Home Store şubeleri stratejik noktalarda konumlandırılıyor. Markanın İstanbul Akmerkez, Etiler Nispeti-ye Caddesi, Mersin ve Ankara olmak üzere 4 şubesi var. Akmerkez ve Mersin şubeleri Home Store mağazalarının içinde yer alıyor.

2012 yılında İstanbul’da büyürken Anadolu’da da bayiliklerle yayılmayı planlıyor. Marka, biri Anadolu yakasında olmak üzere, İstanbul’da 2 şube daha açmayı hedefliyor.

Birçok ülkeden bayilik talepleri aldıklarını ifade eden Acar, “Yurtdışında açılma konusunda altyapı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda taleplere yanıt vereceğiz” diyor.

Café Home Store, franchise isim bedelinin dışında, aylık ciro üzerinden düşük bir komisyon talep ediyor. Bunların karşılığında bayilere eğitim desteği, reklam, halkla ilişkiler desteği, servis, işletmecilik, Ar-Ge desteği veriyor.

COOKSHOP
Gözü Avrupa’da

Bahattin Demir ve Ayşe Kazancı’nın ortaklığında kuruldu, ilk şubesi 2008 yılında Nişantaşı’nda bir alışveriş merkezinde açıldı. Şu anda Nişantaşı, Bebek, Ulus, Galleria-Ataköy AVM, Altunizade, Forum İstanbul AVM, Bodrum-Yağhane, Gordion AVM-Ankara olmak üzere sekiz şubesi bulunuyor. Şu anda 400 çalışanı olan Cookshop, ilk yurtdışı yatırımını Londra’da yapmayı planlıyor. Sonraki hedefse THY’nin en çok sefer yaptığı Avrupa şehirleri ve Amerika’da yer almak… Yeni şubeler için Bağdat Caddesi gibi olmazsa olmaz bazı lokasyonlar da hedefleniyor. Yola çıkarken, “Fine Dining” diye adlandırılan kaliteli yemek ve servisi, günün beş öğününe yaymak ve misafirlere bunu en uygun fiyatla sunmayı hedeflediklerini söyleyen Demir, bu duruştan ödün vermediklerini belirtiyor. Sürekli Ar-Ge çalışmalarıyla “private label”

ürünlerini artıran Cookshop’ta en çok “Magnolia Pudding” ürünü tercih ediliyor. Bu arada Coca-Cola İçecek’in ilk kez bir kafeye, Cookshop’a özel şişe tasarladığını da belirtelim…

Cookshop, sosyal medya üzerinden ya da farklı kanallardan müşterilerin her türlü görüşünü değerlendiriyor, hızlı çözümler sunuyor. Özel günleri onlarla birlikte kutluyor. Bahattin Demir, “Belki de bu sıcaklık ve samimiyet, kalite ve uygun fiyat yapısıyla buluşunca yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle markamızı bugünkü durumuna getirdi” diyor.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu