Gıda ve Restoran Bayilikleri

Cafe Bar Restoran İşletmeciliği

KITCHENETTE
İngiltere’de büyüyecek

İstanbul Doors Group tarafından 2005 yılında kuruldu. Grubun kafe, bar ve brasserie olarak hizmet vermek amacıyla hayata geçirdiği Kitchenette’in ilk şubesi Eylül 2005’te Addreslstaııbul’da açıldı. Doors Group CEO’su Osman Cenk Akın bu markayı yaratırkenki amacını şöyle ifade ediyor: “Kaliteli yemek ve güzel ambiyansın herkes tarafından ulaşılabilir hale geleceği bir konsept yaratmayı amaçladık. Kithenette’in bulunduğu tüm lokasyonlarda bir buluşma noktası haline gelmesi, o bölgede gerek yaşayan gerekse çalışanlara keyifli bir mola olanağı yaratan bir mekan sunmak istedik.”

Şu anda Bahçeşehir Akbatı’da açılan son şubesiyle birlikte İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bakü ve Moskova’da hizmet veren toplam 21 şubesi var. Yakında Aqua Florya AVM ve Ankara Armada Alışveriş Merkezi’nde açacaklarıyla 23 şubeye ulaşacak.

Yurtdışında da büyüme planları bulunan Kitchenette, Moskova ve Bakü’deki şubeleriyle bunun ilk adımlarını attı. Ba-kü’de ikinci şubesini açma çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında Londra şubesi de yakın zamanda hayata geçecek. Londra dışında İngiltere’nin diğer şehirlerinde de büyüme planlan var.

İstanbul Doors Group bünyesinde yaklaşık bin 300 çalışan var. Bunun 500 kadarı Kitchenette çalışanı olarak hizmet veriyor. Önümüzdeki dönemde yeni açılacak şubelerle bu rakam bin 500’e çıkacak.

Kitchenette, İstanbul’daki şubeler dışında sadece şehir dışında ve yurtdışındaki şubeleri için franchise veriyor. Öncelikli koşul, iş ortağının Kitchenette markasını en iyi şekilde temsil ederek, kurgulanan marka algısı, hizmet kalitesi ve diğer ilkelerden ödün vermeden işletmenin devamlılığını sağlaması. Teknik şartlar ise bütün şartlar onaylandıktan sonra konuşuluyor.

KİRPİ CAFE
4 şube daha açıyor

2002 yılında ilk şubesini açtı. 2012 yılında İstanbul’da Koşuyolu, Kozyatağı, Bağdat Caddesi, Buyaka AVM olmak üzere 4 şubeye ulaştı. Hedefini sadık müşteri kitlesi yaratmak olarak ifade eden Kirpi Cafe’lerin Sahibi ve Yönetim Direktörü Caner Diniz, Gloria Jeans Coffee’leri Türkiye’ye getirdikten, sistemini kurduktan sonra kendi başına, kendi markasıyla yürümek istediğini ve Kirpi Cafe’lerle yoluna devam ettiğini anlatıyor. Diniz, “Hedef kitleyi çok iyi tahlil edip okuyabiliyor olmamız gerektiğini biliyoruz; ne isterler, nasıl yaşarlar, beklentileri neler gibi… Şu anda koşulsuz müşteri memnuniyeti ve bu soruların cevaplarıyla hizmet veriyoruz” diyor.

Müşterileri ve beklentilerini çok iyi tahlil edildiğinde başarının kendiliğinden geldiğini söyleyen Caner Diniz, “Başarımızın sırrının, tecrübe, doğru müşteri, doğru ürün, doğru servis ve doğru fiyat politikası olduğunu biliyoruz” diyor. Kirpi Cafe, 2013’ün sonuna kadar 4 şube daha açmayı planlıyor. Ve iş ortağıyla yurtdışında da aynı hizmet kalitesiyle şubeleşmek istiyor.

Franchise vermeyen Kirpi Cafe’ler yönetim kadrosu ve tüm çalışanlarıyla birlikte 130 kişilik ekibe sahip.

MAMA
Makarnalarıyla ön planda

İstanbul Doors Group tarafından 2009 yılında hayata geçirildi. Özellikle kaliteli pizza ve taze, ev yapımı makarna konusunda sektördeki açıktan yola çıkan Ma-ma’nın en büyük stratejisi, müşterilere İstanbul’da yiyebilecekleri en lezzetli ttalyan tatlarını uygun fiyatlara sunmak. Mönüde pizza dışında, calzone, schiac-ciata, taze makarna, fırınlanmış makarna, salatalar, panini, kahvaltı seçenekleri ve ev yapımı tatlılar yer alıyor.

Başarısının arkasında yine Doors Group’un tüm mekanlarında geçerli olan lezzet ve hizmet kalitesinden ödün vermemek, iş gücüne yapılan yatırım ve eğitimler, doğru lokasyon ve mönü seçimleri gibi faktörler yer alıyor.

Şu anda Nişantaşı ve Rumelihisarı’nda olmak üzere 2 şubesi var. Grubun, Mama için de farklı şubeler açma planları bulunuyor. Bunun için lokasyon belirleme çalışmaları devam ediyor. Mama markasının ana stratejisi yiyecek-içeçek sektöründe tutarlı bir biçimde ilerlemek. Henüz genç bir marka olan Mama için yurt içindeki şubeleşme belli bir noktaya geldikten sonra yurtdışında da başarılı olacak bir A konsept yaratılması düşünülüyor. Mama’da 50 kişi görev yapıyor.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu