Gıda ve Restoran Bayilikleri

Cafe Bar Restoran İşletmeciliği

MIDPOINT
150 kişiyi işe alacak

Tekstil sektörünün mağazacılık bölümünde deneyim sahibi olan Ayhan Çarıkçılar, mimar kardeşi Numan Çarıkçılarla yükselen bir trend olarak değerlendirdikleri “dünya mutfağı” konseptini, 2002 yılında daha değişik bir formatla hayata geçirerek Midpoint’i kurdu. Markayı zincir işletme yapmak için lojistik biriminin her evresine hakim yönetici ortakları da bünyelerine kattılar.

Midpoint işletmelerinin 12’si İstanbul’ da, 2’si İzmir’de, l’i Ankara’da ve diğeri Antalya’da olmak üzere toplam 16 şubesi var. Ekim ayında Etiler ve Aqua Akvaryum şubelerini de hizmete sunmayı planlıyor. Şu anda 900 kişinin görev yaptığı Midpoint işletmelerinde, ekim ayı içinde Akvaryum olmak üzere iki yeni şubenin açılışıyla birlikte toplam 150 kişi daha işe alınacak.

Midpoint, başarısını yurtdışına da taşıma hedefi için ihtiyaç duyduğu altyapıyı Haziran 2011’de Çamlıca mevkiinde Merkezi Yönetim ve Üretim Tesisi’ni faaliyete sundu. Yine bu düşünce doğrultusunda yurtdışında ciddi deneyimi bulunan çalışanları işe aldı. 2013 ve 2014 yılları arasında yurtdışında kendi imkanlarıyla yatırım yapmayı planlayan Midpoint’in bu yönde görüşmelere ve fizibilite çalışmalarına başladığını belirtelim.

Dünya mutfağı konseptiyle çalışılması, kaliteden ve kontrolden uzaklaşılma-ması amacıyla sağlıklı bir büyümeyi hedef alan Midpoint, marka değerinin korunmasına birinci derecede önem verdiği için franehise vermekten kaçınıyor.

SIR WINSTON TEA
Yeni işe alımlar olacak

Markanın öyküsü 2000 yılında İzmir Mavişehir Egepark’ta hizmete giren Sir Winston Teahouse ile başladı. Davut Mayruk ve Murat Girginç ortaklığında açılan ilk yerden itibaren bir aile işletmesinin sıcaklığını arayan ziyaretçilerin memnuniyetini sağlamak hedeflendi. Giderek artan sayıdaki ziyaretçilerin talepleri doğrultusunda şubeleşme sürecine girilerek merkez ofis ve merkez mutfak yatırımlarına hız verildi ve geniş bir şube ağının altyapısı tamamlandı. Şu anda İzmir’de Alsancak, Bostanlı, Mavişehir Sports International, Bornova Forum, Alsancak Swiss Otel, Bornova Kid’s Mail, Denizli’de Forum, Aydın’da Forum, İstanbul’da Natulius, Akaretler W Otel, Bursa’da Kükürtlü olmak üzere 11 şubesi var. Markanın eylül ayı içinde Güzelyalı Karer Konağı’nı İzmir’in tarihi dokusuna kazandıran yeni şubesi de açılacak. 180 kişinin çalıştığı Sir Winston Tea, 2012 sonuna kadar 25 kişilik ek istihdam yaratacak.

THE HOUSE CAFE
Sırrı, butik hizmette

400 kişinin çalıştığı The House Cafe, İstanbul’da insanların rahat edebileceği, lezzetli ve kaliteli yemek yiyip, güzel kahve içebilecekleri, görsel olarak keyif alabilecekleri bir mekan yokluğunu kapatma fikriyle doğdu. Ramazan Üren, Ferit Baltacıoğlu ve Canan Özdemir ortaklığında Nişantaşı’nda Atiye Sokak’ta bir apartman dairesinde kurulan marka, 2005’te Tünel ve Ortaköy şubelerinin açılmasıyla zincir kafe olma sürecine girdi. The House Cafe’nin şehirde eksikliği çekilen bir konsept yarattığını belirten ortaklar, “İnsanlar ilk defa büyük bir masanın etrafında birbirlerini tanımadan oturdular ve sosyalleştiler, yeni arkadaşlıklar doğdu. Kaliteli ve lezzetli bir yemeği, daha rahat ve atmosferinden keyif alabilecekleri bir ortamda yiyebildiler” diyor. Başarının çok iyi bir ekip işi, olağanüstü bir mükemmeli-yetçilik ve disiplin gerektirdiğine dikkat çeken ortaklar, “Büyüme sürecinde de butik anlayışını kaybetmeden, kurumsallaşmaya önem vererek misafir yorum ve önerilerini tek tek inceleyerek, mutfak ve servis standartlarını korumayı hedefleyerek devam ettik. Tüm bunlar 10 senelik başarımızın özeti” diyor.

The House Cafe, İstanbul’da Teşvikiye, İstiklal, Tünel, Kanyon, Istinye Park, Ortaköy, Caddebostan ve Etiler Hillside’da konumlanan 9 şubeye sahip. Yine Ankara, Antalya ve İzmir’de bulunan franchise’larıyla toplam 13 şubede servis veriyor. Önümüzdeki aylarda yurtdışındaki ilk şubesini Bakü’de açacak olan The House Cafe’nin hedefleri arasında öncelikli Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere, dünyanın farklı yerlerinde şubeler açmak yer alıyor. Var olan şubelerinin bahar ve yaz mevsiminde açılan terasları ve büyüme sebebiyle işe alımlar yapan marka, son dönemde 45-50 yeni çalışanı bünyesine dahil etti. Ve ekibini genişletmeye devam edecek.

Tuğçe Alınsoy / Para Dergisi

Önceki sayfa 1 2 3 4 5

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu