Eğitim Bayilikleri

Eğitimde Kadın Girişimcilere İş Kurma Fırsatı

Eğitimde girişim fırsatı: Helen Doron, Eğitimde Kadın Girişimcilere İş Kurma Fırsatı

FINST Dil Okulları, dünyaca ünlü İngiltere merkezli erken yaşta dil eğitimi sunan Helen Doron Early English sistemini Türkiye’ye getirdi.

Helen Doron ile İstanbul Master Franchisor anlaşması yapan EFINST üç yıllık bir süreç içerisinde yalnızca İstanbul’da 50 şube açacak. Helen Doron, büyüme hedefleri konan diğer illerin yanı sıra İzmir’de 15, Ankara’da 15 şubeye ulaştırılacak ve ardından da Türkiye genelinde 150 şubeyle hizmet veren bir organizasyona dönüştürülecek.

EFINST’in İstanbul’da ilk etapta gerçekleştirdiği çalışmaların ardından Helen Doroıı’un ilk şubeleri de önümüzdeki ay açılıyor. İstanbul’daki ilk şubeler şubat aynıdan itibaren Fenerbahçe, Şaşkınbakkal, İstinye, Çekmeköy, Ataşehir, Beykoz ve Acıbadem’de açılacak. Yeni girişimci adayları ile görüşmeler ise tüm hızıyla sürdürülüyor.

İngiltere merkezli Helen Doron, 34 ülkede toplam 700’ün üzerinde şubesi bulunan, 3 aylık bebek ile başladığı öğretim sürecini 12 yaşına kadar götüren bir dünya çapında bir İngilizce eğitim kurumu. 20 yıldan bıı yana tüm dünyada yaklaşık yarım milyon bebek ve çocuğa faydalı olmuş.

Sertifikalı eğitmenler

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kurumun amacı, çocukların ‘erken İngilizce’ ile taılışmalarını sağlamak. Helen Doron İstanbul Genel Müdürü Burak Uçkun, dünyanın gelişmiş ülkelerinde çok yaygın olarak kurulan bir sistemin Türkiye genelinde hızla yaygınlaştırılacağını dile getiriyor. Bir şube açmak için başlangıç bedelinin anahtar teslim bedeli olduğunu belirten Uçkun, getirdikleri sistem ile ilgili şu bilgileri veriyor:

“İçinde tüm ekipmanlar dahil, tüm dekorasyonlar dahil. Şubelerde görev alacak olan tüm eğitmenler Helen Doron eğitim sistemi konusunda özel eğitim almış sertifikalı eğitmenlerden oluşuyor. Bu eğitmenler belli bir süre için bizim tarafımızdan sağlanıyor. Şubelerimiz kendi eğitmenlerini maaşlı olarak işe alacak sayıda öğrenci sayısına ulaşana kadar veya istekleri doğrultusunda şubelerimize destek olmak amacıyla öğretmenleri de biz sağlıyoruz. Reklam çalışmalarını ulusal olarak franchise adına biz üstleniyoruz.”

Kadın girişimciye fırsat

Uçkun, yatırımcının önemli bir kısmının kadın girişimcilerin oluşturacağım düşündüklerini söylüyor. Tüm dünyadaki gelişimin bu yönde olduğunu ifade eden Uçkun, “Yatırım 14 ayda kendini amorti ediyor. Kurduğumuz sistemimiz, cazip banka kredilerini de kapsıyor” eliyor.

Girişimciye anahtar teslim hizmet vereceklerini belirten Burak Uçkun, maliyetin toplamda 70 bin Euro’ya mal olduğunu sözlerine ekliyor.

500 CEO’YA ÜSTÜN İNGİLİZCE ÖĞRETTİ

EFINST Dil Okulları, 1992’de İngiliz Filolojisi mezunu eşi Zeynep Gündiizyeli ile İstanbul Üniversitesi iktisat Fakültesi mezunu Bora Giindüzyeli tarafından kuruldu. ‘EFINST Dil Okulları, özellikle kurumsal müşterilere ve özel butik eğitime dönük sistem ile sektörde ayrıcalıklı bir kulvarda yer aldı. EFINST Genel Müdürü Bora Gündüzyeli, “EFINST olarak özellikle kurumsal müşterilere odaklandık. Bugüne kadar binlerce şirket çalışanına, 500’ün üzerinde CEO düzeyinde yöneticiye dersler verdik. Hali hazırda 183 şirket bire bir müşteri portföyümüzde bulunuyor” diyor.

Dükkan Açmak İsteyenlere Öneriler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. İngilizce günümüzde yabancı ortaklıklar kurabilmek için şart oldu. Faydalı olacağına inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu