Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatlarıİş Fikirleri ve İş Kurmak

Girişimciler Pilav Dükkanı Açmak İçin Yarışıyor

Hızlı kazanç sağlamak isteyen girişimciler pilav dükkânı açmak için yarışıyor. Sokak lezzetlerinden biri olan pilav, el arabalarından dükkânlara terfi etti. 10 bin TL’ye de, 115 bin TL’ye de şube açmak mümkün…

Pilavcı bayiliği veren firmalar ve şartları

TÜRK mutfağının vazgeçilmezidir pilav. Evde annelerimizin yapmasına alışık olduğumuz, tadı her zaman damağımızda kalan bir lezzettir. Zamanla evlerimizin dışına çıkarak seyyar arabalarda satılan bu yiyecek, artık dükkânlara taşındı. Pilavın artan popülaritesi televizyonlarda yemek programlarına bile yansıyor. TV 8’de yayınlanan Master Chef Türkiye yarışma programının finalistlerinden Yasin Obuz’un “Pilavcı Hırşit’ adlı bir girişimi dahi var.

Pirincin tarihine bakacak olursak, yeryüzünün en eski tarımsal ürünlerinden biridir. 8 bin yıldır Çin’de de yenildiği arkeolojik kayıtlardan biliniyor. Avrupa ve Anadolu bölgesine ise Büyük İskender’in ünlü Pers ve doğu seferinden dönen askerlerin eliyle olmuş. Osmanlı döneminde, ekim yerlerinin sıtma yatağı olması nedeniyle ekimi izinle yapılmış. Suda yetişen bir tarımsal bitki. Uzakdoğu ve Güneydoğu Asya’dan Hindistan’a uzanan geniş coğrafyadaki halkların temel besini. Pilav bugün sokak lezzetleri arasında giderek öne çıkan bir ürün. Uzun yıllar saat 18’den sonra zabıtaların çekilmesinin ardından sokağa el arabalarıyla çıkan pilavcılar vardı. Şimdi bunlardan bazıları hem markalaştı hem de yerleşik düzene geçti. Pek çok kentte sokak başlarında pilav dükkanları görmek mümkün. Bunlar arasında franchise sistemi kurup bayilik verenler de var.

pilav dükkânı açmak
pilav dükkânı açmak

Pilavcı bayiliği almak isteyenler girişimciler için bayilik veren firmaları ve şartlarını inceledik…

opilavcı Franchise Veriyor

Pilavcızadem Franchise Ortaklığı İle Hızla Büyüyor

İstanbul Pilav Şubesi Açabilirsiniz

Pilavi Franchise Veriyor

Baruthane Pilavcısı Bayilik Veriyor

Meşhur Gurme Pilavcısı Franchise Sistemiyle Büyüyecek

En Meşhur Pilavcılar

 • Tarihi Kalkanoğlu Pilavcısı
 • Pilavcıoğlu
 • Pilav Dünyası
 • Tahtakale Pilavcısı Ramazan Usta
 • Meşhur Unkapanı Pilavcısı
 • Meşhur Pilavcı Cemal Usta
 • Konyalı Meşhur Pilavcı
 • Karaköy Pilavcısı
 • Unkapanı Pilavcısı
 • Paşa Pilavcısı
 • İkizler Pilavcısı
 • Kalkanoğlu Pilavcısı
 • Pilav extra
 • Pilavcı Kardeşler
 • Vatan Pilavcısı

I Love Pilav Bayilik Veriyor

Pirincin Faydaları

 • Zararlı yağ, kolesterol veya sodyum içermez.
 • Dengeli beslenmenin bir parçasıdır.
 • Dünyanın en çok tüketilen gıdalarındandır; çok küçük miktarı bile insanları sağlıklı ve canlı tutar.
 • İçindeki düşük sodyum sebebiyle yüksek kan basıncı ve hipertansiyon sorunu olanlar için en iyi gıdalardan biri olarak kabul edilir.
 • Esmer ve tam tahıllı pirinçler birçok kanser türüne karşı koruma sağlayan çözünmez lif bakımından zengindir.
 • Vücudu serbest radikallerden temizleyen doğal antioksidanlar veya tetikleyicileri olarak da hareket eden C vitamini, A vitamini, fenolik ve flavonoid bileşiklere sahiptir.
 • Antioksidan düzeylerinin artmasını sağlar.

Pilavcı Şevket Usta Bayilik Veriyor

Benim Pilavcım Bayilik Veriyor

Pirinç Çeşitleri

 • Uzun taneli pirinç: Uzunluğu eninin dört veya beş katı olan uzun ve ince tanelerden oluşur. Pişirildiğinde tane tane, hafif ve yumuşak olur.
 • Orta boy taneli pirinç: Uzunluğu eninin iki veya üç katı olan, uzun taneli pirinçten daha kısa ve geniş tanelidir. Pişirilmiş taneler nemli ve yumuşaktır; uzun taneli pirince göre yapışma eğilimi daha fazladır.
 • Kısa taneli pirinç: Kısa, tombul, hemen hemen yuvarlak tanelidir.
 • Aromatik pirinç: Kavrulmuş fındık veya patlamış mısıra benzer bir doğal aroması ve tadı vardır. En yaygın yerli aromatik pirinçler basmatijasmine ve della’dır.
 • Tatlı pirinç: Kısa, tombul, opak taneli pirinçtir. Pişirildiğinde pirinç şeklini kaybeder, çok yapışkan ve glütenli olur.

Pilavcı Nihat Hoca Bayilik Veriyor

Oğuzhan EKŞİOGLU / Pilavcıoğlu Kurucu Ortağı
“Günde 150 porsiyon satıyoruz”

Kadıköy’ün ilk pilavcılarından biriyiz. Neredeyse 15 yıldır aynı yerde hizmet veriyoruz. Firmayı üç ortak olarak işletiyoruz. Bayilik vermeyi düşünmüyoruz. Kurulduğumuz yıllarda franchising için teklifte bulunan oluyordu ama biz tek kalmayı tercih ettik. Çok fazla rekabet var. Herkes birbirinin önünü kesiyor. Özellikle Kadıköy ve Beşiktaş bölgelerinde çok fazla pilavcı faaliyette. 5-6 kişiye istihdam sağlıyoruz. Günde 100-150 porsiyon pilav satıyoruz. Kadıköy’de maç günleri, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri daha yoğun oluyoruz. Fiyatlarımız 5 TL ile 15 TL arasında. Pilav, geçmişten bu yana sevilen bir yiyecek. İnsanlar, fastfood yerine daha sağlıklı lezzetlere yönelmeye başladı. Bizde iki çeşit pilav var. Biri sade, diğeri ise baharatlı Türkistan pilavı. Ayrıca bize özel olan ve müşterilerin en çok tercih ettiği soya soslu Çin usulü tavuğumuz bulunuyor.

Pilavyerim Bayilik Veriyor

Tolga DABAGOGLU / Tarihi Beyoğlu Sokak Pilavcısı Sahibi
“Çorum’dan tedarik ediyoruz”

Osmancık pirinçten yaptığımız altı çeşit ürünümüz var. Kavurmalı, tavuklu, köri sos tavuklu, Beyoğlu spesiyal, ciğerli ve salatalı ürünlerimiz bulunuyor. Porsiyonlarımızın ortalama fiyatları 7 ile 20 TL arasında değişiyor. Bize özel iki reçetemiz bulunuyor. Pilavın pişme zamanından tutun da, içine kattığımız formüle kadar her aşamaya özen gösteriyoruz. Pirinci Çorum’dan alıyoruz. Diğer ürünleri de bize özel kesimhanelerde hazırlıyoruz. Pilav sektörü yıllar öncesinde sokak kültüründe başlayan ve daha sonrasında farklı konseptlere bürünerek hijyenik ortamlarda pişirilerek hizmet veriyor. Günümüzde artık en kıymetli ikili zaman ve ekonomi. Bir misafirimizin bizleri ziyaret ederek herhangi bir ürünümüzden tatması, hem cebine hem zamanına hem de midesine hitap ettiği için hızlı sirkülasyona yol açıyor. Bu da ciddi bir getiri sağlıyor.

Pilavcı Murat Bayilik Veriyor

Pilavistan Bayilik Veriyor

Kadir BARIŞ / Alsancak Pilavcısı Sahibi
“İsim hakkı 30 bin TL”

Alsancak Pilavcısı 1955’de dedem Şükrü Barış tarafından kurulmuş. O zamanlar Kadifekale’de yapıyor, Kemeraltı sokaklarında at arabasında satış yapıyormuş. Daha sonralarında ben devraldım. İlk olarak İzmir Alsancak’ta dükkan açtık. Ardından Konak Kemeraltı’nda bir şube daha açarak devam ettik. Firmamızda tavuklu, ciğerli, kavurmalı, et yahnili, meyhane ve şehriyeli bulgur pilavı gibi pek çok çeşit yer alıyor.

Pilav işini yıllardır dedem ve ailem yaptığı için ben de buna yönelmek istedim. Ürünlerimizin çoğunu doğu bölgesinden tedarik ediyoruz. Doğru pilav yapmanın sırrı annemde. Arabalarda bu işi yapmak daha nostaljiydi ama belediye izin vermediği için artık işlerimizi resmi olarak yürütüyoruz. Hedefimiz her ilde ve ilçede şube açmak. İsim hakkı olarak yatırımcılardan 30 bin TL istiyoruz. Tüm dekor ve tadilatlar, kendi şubelerimizin birebir aynısı oluyor.

AYŞEGÜL KÜÇÜKKURT ZOR

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

 1. ben 10 senelik pilavcıyım bu işinde cılkı çıktı. bilende bilmeyende bu sektöle girdi. herif geliyor mekanıma. diyiyorki ben pilavın diyarından gelmişim. pirinç tarlalarımız var. bir dükkan tuttumm esenlerde birtane pilavcı bırakmayacağım. diyiyorum iyi olan kazansın. peki peki diyiyorum pirinç tarlaların var ama bu pirinci işleyip lezzetli bir şekilde müşterine pilav diye sunabilirmisin. diyiyor benim annem bir pilav yapıyor parmaklarını yersin. diyiyorum bu iş ennenin eşinin nenenin sana göstermesiyle olmaz. görürsünüz diyiyor. esenlerde birtane pilavcı bırakmam. açıyor 2 ay sonra eşyalarınıda bırakıp ardına bakmadan kaçıyor. bilmiyorsanız girmeyin kardeşim. yada bir bir pilavcının yanına girip 1 sene çalışın ustanın vicdanına kalmış işi öğretirse size gidin mekan açın. yada bir bedel ödeyin yine işi bilen işinin erbabı bir ustanın mutfağına girip bu mesleği öğrenin sonra işe girin. öyle anne eş yada nine pilavıyla veyahutta bayilik alarak bu iş olmaz. batarsınız. erbabı olmadığın emek vermediğin bedel ödemediğin her iş sendeki olanıda alır sap gibi ortada koyar sizi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu