İş Fikirleri ve İş Kurmak

Romanov Koyunu Yetiştiriciliği Kuzu Makinesi

Et fiyatlarının alıp başını gittiği ülkemizde Tarım Bakanlığı  sıcak ve soğuğa dayanıklı  10 ayda bir gebe kalıp  bir batında 6-7 yavru dünyaya getirebilen Rus Romanov koyunlarının ithaline onay verdi. Bu koyunlar kuzu makinesi olarak adlandırılıyor.  Erzurum Atatürk Üniversitesi’nde yapılan çalışmaları bekleyen Tarım Bakanlğı  araştırmaların olumlu sonuçlanması üzerine girişimciler için ithalatın önünü açtı.

Damızlık olarak kullanılacak Romanovlar  Türkiye’deki koyun ırklarını verimli hale getirecek.

Damızlık Romanov koyununun ithalatına izin verilmesiyle girişimcilerimize yeni bir fırsat doğdu.  Özellikleri bakımından koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenler için son derece karlı bir iş fırsatı.

Bu koyunların başlıca özellikleri ise:

 • Yılda 2-3 kez kuzulama dönemi olur ve bir seferde 5-6 kuzu verir.
 • Damızlık olarakta kullanılabilirler. Kuzularının hayatta kalma oranı da yüksektir.
 • Romanov koyunları kısa sürede kilo alarak et verimini arttırır.4 ayda canlı ağırlığı 55 kilogramı bulur. Artı 50 ile eksi 45 derece kadar değişen iklim şartlarında verim özelliklerini devam ettirir.
 • 40-50 kg arasında aylık süt vermekte. Deri kalitesi yüksektir.

Diğer Benzer Başlıklarda İnceleyebileceğiniz Konular

Saanen Keçisi Yetiştirmek

Keçi Cazip Yatırımlar Arasında Yer Almaya Başladı

Charollais koyunu yetiştirmek çok kazançlı

Dünyanın En Verimli Koyunu Romanov Koyun Üretimi

Ponny Yetiştiriciliği Henüz Türkiye’de Yaygın Değil

Boer Keçisi Yetiştirmek, Keçi Yetiştirme İş Fikri

Manda Yetiştiriciliği, Manda Yetiştirene Teşvik

Saanen Keçisi Bir İnek Kadar Süt Veriyor

Hayvancılıkta Büyük Ölçekli Yatırımlar Kâr Sağlayacak

Faizsiz Kazanç Kuzubank İş Fikri

Tarım ve Hayvancılık İle Uğraşan Kobilere 106 Milyon Euro Hibe

Faizsiz Hayvancılık Kredileri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

6 Yorum

 1. 1500-2000 liraya 700-800 liralik koyun satiliyor. Yuhhh diyorum baska da bibsey demiyorum. Milletin hali belli hala soymaya calisiliyor yaaa. Ukraynada arkadasim var . bana ulasan herkese kesinlikle yardim edecem. Artik millet ucuz et yesin kata borsacilara aldanmasin yeter artik yeterrrr. hasankyg@gmail.com

 2. Damızlık Saf Romanov koyununu Ukray’nadaki çiftiğimizden Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı izniyle çifliğinize teslim olarak almak isterseniz arayabilirsiniz. 0850 346 57 17 Turgut Bey

 3. Denizlide ırk özelliklerini gösteren tahirova ve sakız koyun yetiştiriyoruz. bilgi paylaşımı ve yardım için 505 351 32 74 çekinmeden arayabilirsiniz.

 4. ben Türkiyede ardahanda yaşıyorum romanov koyunu çok ilgimi çekti edinmek istedim ama en az kaç adet satış yapabiliyorsunuz deneme amaçlı almak istiyorum bilgi verirseniz çok sevinirim.

  tel: 0538 862 5631

 5. Dünyaca ünlü romanov koyunlarını Türkiye’nin romanov koyununu ithalatına izin vermesiyle birlikte koyun yetiştiriciliği yapmak isteyenler için karlı ve geleceği parlak bir iş fırsatı. artık %100 saf ırk romanov koyunlarımızı aracısız direk Rusya’daki çiftliğimizden temin edebilirsiniz

  romanon koyunu hakkında kısaca bilgi

  Romanov ırkının en önemli özelliği yüksek döl verimidir. Tek doğumda 100 koyundan 250-300, iyi bakım ve besleme koşullarında dördüz beşiz hatta altız kuzu alınabilmektedir ve yılda 2 kez doğum yapması nedeniyle dünyanın birçok ülkesinde “kuzu makinesi” (Lamb Machine) olarak tanımlanmaktadırlar. Romanov koyunu hakkında daha detaylı bilgileri wep sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz

  romanov koyunu ithalatı hakkında kısa bilgi

  Firmamız ihracat ve ithalat aşamasında müşterilerine tam destek vererek Türkiye çiftlik teslim ithalatınızda yapmaktadır. Tarım bakanlığı damızlık koyun ithalatı için minimum 100 baş koyun ithalat etme şartı vardır. 100 koyundan daha az ithalat yapmak isteyenlere izin vermemektedir onun için satışlarımız minimum 100 adettir.
  Özel izne tabi damızlık küçük baş hayvan ithalatında uyulması gereken usul ve esaslar hakkında firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Koyunlarımızın saf ırkı olduğunu damızlık oranlarının yüksek olduğunu belgeleyen sertifika ve pasaportları vardır. Ayrıca fiyatlarımız gayet uygun olup abartılı fiyatlarımız yoktur daha detaylı bilgi için lütfen firmamızla irtibata geçin.

  Firma irtibat bilgilerimiz
  OOO ”Romanov ferma’’
  Rusya telefon +7 (903) 884 00 99
  Türkiye telefon +90 532 158 7 157
  E-mail : romanovciftlik@gmail.com
  Sitemiz: http://www.romanovciftlik.ru

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu