İş Fikirleri ve İş Kurmak

Markafoni.com İnternetle İlgili İş Fikirlerinde En Çok Göze Çarpan İş Modellerinden Biri

Markafoni.com internetle ilgili iş fikirlerinde en çok göze çarpan iş modellerinden biri. Son zamanlarda  private shopping (özel alışveriş) ve grup alışveriş internette iş modeli olarak oldukça gözde.Markafoni özel alışveriş kulübü

Yazımızda bahsedeceğimiz markafoni ise Türkiye’nin ilk özel alışveriş sitesi. Eylül 2008’de Ferre gözlükleri ile ilk kampanyasını ve satışlarını yapan şirket bugün bir çok firmanın ürünlerini indirimli olarak üyelerine ulaştırıyor.

Markafoni.com internetle ilgili iş fikirleri
Markafoni.com internetle ilgili iş fikirleri

1,5 milyon üyeye yaklaşan ve aylık 6 milyon ziyaret sayısına ulaşan markafoni davetiye yolu ile pazarlamayı çok etkin kullanan bir firma. İlginç ve etkileyici satış rakamlarına sahip olan markafoninin size medyada bahsettiği bir kaç satıştanda bahsetmeden geçmeyelim.

1-Markafoni, büyük ve yaygın mağaza zinciri bulunan bir tekstil markası ile sadece 2 günlük online satış kampanyasıyla  tam 15.000 adete yakın satış yaptı. Bu adet firmanın Anadolu’daki şubelerinin toplamından daha da fazla satış anlamına geliyor.

2-Aynı büyüklükte bir ayakkabı firmasının ürünlerini ise bir günde 10.000 adet satarak ulaşılması zor bir başarıya imza attı.Markafoni şu an ayda 200’ün üzerinde kampanya yapıyor ve durmadan yoluna devam ediyor. 230 kişilik bir kadroya sahip olan markafoni hem tam bir başarı öyküsü hem de girişimcilik açısından mükemmel bir örnek.

Sonuç olarak internetten iş kurmak ve yatırım yapmak gibi bir düşünceye sahipseniz markafoni gibi örnekleri iyice incelemenizi ve araştırmanızı önereceğiz.

Markafoni’nin niş alanlara bölünmüş modelleri üzerinde başarılı bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Örneğin sadece çanta modelleri üzerine bir iş modeli düşünün ve iş modelinizde yurt içi ve yurt dışı tüm markaların çantalarını indirimlerle satmaya odaklanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu