Motosiklet Bayilikleri

Motosiklet Bayiliği Veren Firmalar

Motosiklet Satış Mağazası Açmak – Motosiklet Satış Bayiliği Veren Şirketler

Düşük kaliteli Uzakdoğu markalarının pazardan çekilmesi, güvenilir markaların yolunu temizledi. Yenilenen modeller, kampanyalar ve sürüş eğitimleri tüketicileri cezbediyor. 2014’te 200 bin motosiklet satılacağı tahmin ediliyor.

MOTOSİKLET Endüstrisi Derneği’nin (MOTED) verileri bu yıl Türkiye’de yaklaşık 200 bin motosiklet satılacağını gösteriyor. 2003’te 185 bin, 2012’de 179 bin motosiklet satıldığı göz önüne alınırsa, bu rakama ulaşmak hiç de zor değil. Ama sıkı durun, tahminler tutarsa asıl patlama 2015’te olacak.

motosiklet bayiligi

Motosiklet satışlarının yüzde 75’inin yeni kullanıcılardan oluştuğunu belirten MOTED Başkanı Nihat Çadırcı, ”Sadece bu durum bile pazardaki büyüme potansiyelinin çok yüksek olduğunu gösteriyor” diyor. Evet, motosiklet pazarı yeniden büyüme rekorları kumaya aday. Diğer yandan motosiklet markalanılın cazip satış kampanyaları, sürüş eğitimi ve tanıtım çalışmaları da satışlara büyük bir ivme kazandıracak gibi. Bu dinamik pazarda rekabet de giderek kızışıyor. Firmalar bu rekabetten kazançlı çıkma peşinde. Bu yüzden mümkün olduğunca çok noktada müşteriye ulaşmanın yollarını arıyorlar. Bunun için  birçok şirket Türkiye genelinde yeni mağazalar açma karan aldı. Bu mağazaların çoğu franchising veya bayilik yoluyla açılıyor.

Meraklısı hatırlar, 2006’da Türkiye motosiklet pazarını ucuz Uzakdoğu markalan ele geçirmişti. Öyle ki piyasada satılan marka sayısı 100’ü geçmişti. Bu dönem ünlü marka sahiplerini sıkıntıya sokmuş ve önemli pazar kayıpları yaşamışlardı. Ancak deneyimlere bağlı olarak tüketici bilinci değişti ve kaliteli, belirli değerlere ve sistemlere sahip markalara dönüş.Motorsiklet Bayiliği Veren Firmaların Bayilik Bilgileri ve Bayilik Şartları

Honda Motosiklet Bayiliği

BMW Motosiklet Bayiliği

Spormoto Motosiklet Bayiliği

Yamaha Motosiklet Bayiliği

Motovento Motosiklet Aksesuarları Satış Bayiliği

Suzuki Motosiklet Bayiliği

Mondial Motosiklet Bayiliği

Kanuni Motosiklet Bayiliği

Bajaj Auto Motosiklet Bayiliği

Salcano Motosiklet Bayiliği

Ersan Çıplak

Daha Fazla Göster

Bir Yorum

 1. OTOKOÇ Otomotiv’in Satış Noktası olmak ister misiniz?

  Müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri temin etmek için büyük bir tedarik ağıyla iş ortaklığı yapıyoruz. Sürekli olarak ürün çeşitliliğimizi arttırmak adına yeni projelerde işbirliği, yeni Bayiler ve üreticilerle birlikte çalışma imkânı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Bayimiz olmak isteyen firmalar için bu süreci anlaşılabilir, hızlı ve olabildiğince basit yaptık.

  Bu sayfada bir iş sahibinin OTOKOÇ Otomotiv’in Satış Noktası olmak için atması gereken adımları paylaşıyoruz.

  Bayi adayı olmak için ne yapılması gerekli?

  OTOKOÇ Otomotiv ile ticari iş ortaklığı kurmak isteyen Bayilerin online başvuru formunu eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

  Başvuru formunuz doğru ve eksiksiz doldurulmuş ise, formunuzdaki bilgiler ürünlerinizi değerlendirecek olan ilgili Toptan Yedek Parça Bölge Müdürlüğünün kategori yöneticisine yönlendirilecek ve size sürecinin ilerleyen adımlarını bildiren ya da Bayilik talebinizin olumlu/olumsuz olduğunu bildiren bir e-mail gönderilecektir.

  Eğer başvuru formunuz eksik ise, gerekli bilgilerin sizden talep edildiğini veya yeniden başvuru formunu iletmenizi bildiren bir e-mail tarafınıza gönderilecektir.

  OTOKOÇ Otomotiv’i tanımak?
  Otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında müşterileriyle buluşturan Otokoç Otomotiv, toptan yedek parça ve aksesuar satışı, hizmeti sunmaktadır.
  Kurulduğu günden beri; her zaman “Koşulsuz müşteri memnuniyeti” ilkesini ön planda tutan ve bu yaklaşımı ile 2004 yılında Ulusal Kalite Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.
  Otokoç; Toptan Yedek Parça organizasyonu ile İstanbul (Beylikdüzü ve Küçükyalı), Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa illerinde yer alan şubeleri ile hizmet vermekte olup , bir yandan da yeni yatırımlarla genişlemeye de devam etmektedir.
  (Toplam 25.000 m2 kapalı alanda 6 şehirde ve 7 Depo-Şube )(alıntı. https://www.otokoc.com.tr/Sayfalar/40/Otokoc-Hakkinda/Tarihce.aspx )
  En iyi şekilde OTOKOÇ Otomotiv’in ürünlerini tedarik etmek ve stratejik bir Satış noktamız olmanız için, bizim iş süreçlerimizi çok iyi bilmeli ve firmanıza bu süreçlerde nasıl katkıda bulunabileceğimizi müzakere etmeliyiz.

  Aşağıdakiler sizin- bizim ana satın alma süreçlerini doğru yapmanıza yardımcı olacaktır:

  1. Başvuru formunu mutlaka eksiksiz olarak doldurmalısınız.

  2. Sitemizi ziyaret etmeli, ürün kategorilerinin olduğu sayfaları gezmeli, sunduğumuz ürünleri, Kampanyaları, markaları, kalite ve fiyatlarını incelemelisiniz.

  3) Ödeme çeşitleri ve şartları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.
  4) Müşterilerimize üstün kalitede hizmet sunmak için bizimle bire bir çalışabilmeli, tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olmalı.
  5)Doğru fiyat politikası ile çalışabilmeli.

  6)Yüksek müşteri beklentilerini karşılayabilecek ürün ve hizmet politikasına sahip olmalı.

  7)Güncel kampanyalar ve sipariş işlemlerini online yürütebilecek bir altyapıya sahip olmalı.

  İş ortağımız olun, milyonlarla buluşun!

  Türkiye’nin en büyük Otomotiv Yedek Parça dağıtıcılarından birisi olan OTOKOÇ Otomotiv’in Garantisinde ürünlerimizi satışa sunmaya hazır mısınız?
  Değerli iş ortaklarımız arasına katılın, aylık ortalama ……X… adet parça satışın gerçekleştiği OTOKOÇ Otomotiv’in ürünlerinizi tüm Türkiye ile buluşturun.

  İş ortaklarımızda aradığımız niteliklere sahipseniz; OTOKOÇ Otomotiv’in Türkiye genelinde 3.500’u aşkın değerli Bayileri arasına hoş geldiniz!
  Müşteriye yakın teşkilat yapımız ve Türkiye çapında yaygın bayi ağına sahip Sürekli finansal gücümüz ile daima yanınızdayız.

  Çalışanlarımızı sizin için özenle seçiyor, gelişimin önemine olan inancımız ile sürekli eğitimler düzenliyoruz. Tüm tesislerimizi en yeni teknolojilerle destekliyor ve yeniliyoruz.
  Tek amacımız var: Müşterilerimize mümkün olan en iyi zamanda en iyi hizmeti sunmak.
  (https://www.otokoc.com.tr/Sayfalar/40/Otokoc-Hakkinda/Tarihce.aspx )
  Not: Kalite politikamız gereği; tüm Bayi başvuruları değerlendirme sürecine tabi tutulur.

  Başvuru formu için lütfen : 02165879870 oktayce@birmot.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu