Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Burhaniye’nin Genç Girişimcileri

Burhaniye’nin Genç GirişimcileriBalıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ‘Girişimcilik’ kursunu bitiren 25 kişi mezuniyet ve veda yemeğinde bir araya geldi. Genç girişimcileri yalnız bırakmayan Kaymakam Ali Uslanmaz, ilçenin 25 yeni girişimci kazandığını belirterek her türlü sorunlarında yanlarında olacaklarını bildirdi.
Burhaniye’de Kosgeb’in düzenlediği ‘Girişimcilik’ kursunu bitiren 25 kişi İskele Aşiyan Restaurant da bir araya gelirken büyük coşku yaşadı. Girişimcilik uzmanı ve eğitmeni BASE Uluslar arası Danışmanlık ve Eğitim Limitet Şirketi Müdürü Demir Çulhacı’nın verdiği 9 günlük eğitimi tamamlayan 20 si bayan 25 kişi için mezuniyet ve veda yemeği verildi. Yemeğe katılan Kaymakam Ali Uslanmaz, ilçenin 25 girişimci kazandığını söyledi.

Kursiyerleri kutlayan Kaymakam Ali Uslanmaz, “Bu arkadaşlarımız kursu büyük bir başarı ile tamamladılar. En kısa zamanda işyerlerini açmalarını istiyoruz. İlçemizde 3-5 yıl sonra çok iyi iş kadınları göreceğiz. Bu genç kardeşlerimizin her türlü sorunlarında yanlarında olacağız. Onlara anne ve baba şefkatiyle destek olacağız. Hepsinin iş yerlerinin açılışlarında bulunmak isterim. Bu tür kursları 2011 yılında da devam ettirmek istiyoruz. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.
Kursu bitirenlerin Kosgeb desteği almaya hak kazandıklarını belirten girişimcilik uzmanı ve eğitmeni Demir Çulhacı” Bu arkadaşlarımız işyerlerini kurarken kurdukları işe göre 27 bin liraya kadar hibe destek, işletmenin büyüklüğüne göre de 70 bin liraya kadar 0 faizli yatırım desteği kredisi almaya hak kazandılar. Balıkesir il merkezinde 3 defa kurs düzenledik. Ancak yurt genelinde ilçe bazında belki de ilk kurs düzenlendi. Bu proje Kaymakam Ali Uslanmaz’ın başarısıdır. Bunun için Kaymakam Ali Uslanmaz’a teşekkür ediyorum. Kursa büyük ilgi gösteren kursiyerlerimize de teşekkür ediyorum. Burhaniye son derece girişimcilerin çok olduğu bir ilçe. Dünyanın geldiği son nokta da girişimcilik. 9 günde 72 saat ders verdik. Önümüzdeki yıl da bu kursların devam edeceğini umuyorum” dedi.

  Kim Bu Start Up'lar?

Öte yandan, kursiyerler adına konuşan Sibel Arıcı Balıkçılık Teknolojileri mühendisi olduğunu belirterek, “Çok yararlı bir kurs oldu. İş kuracak herkes böyle bir eğitime mutlaka katılmalı. Ufkumuz açıldı. Bu kurs ticaretin olmazsa olmazıdır” dedi. Türk Dili Edebiyatı mezunu olduğunu belirten Esra Güven Dede de, “Sürdürülebilir enerji kullanarak gıda üretmek istiyorum. Okulumu bitirince tasarım alanında çalıştım. Organik gıda alıp işlemek istiyorum. Körfezin organik gıda merkezi olmasını istiyorum. Bunun için eğitim çok yararlı oldu. Hayat deneyimi kazandık. Tüm arkadaşların işe dair fikirleri değişti” dedi.

Çocukluğunun Almanya da geçtiğini belirten Selma Mete de, “İlçede moda evi kurmak istiyorum. Abiye ve gelinlik tasarımı yapacağım. Kurs çok yararı oldu. Ticareti bilinçli yapacağız. Bir ay içinde işe başlayacağım. İlçemizde bir ilki gerçekleştireceğim. Çünkü ilçede bu güne kadar gelinlik ve abiye tasarımı yapan olmadı. Bu işi yıllardır düşünüyordum. Kurs cesaret verdi” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir